Ефективніше за ядерну бомбу: антивакцинальна пропаганда як ідеальна зброя

Присвячується пам’яті жертв першої пандемічної інформвійни

Semen Yesylevskyy

--

Після початку повномасштабної війни росії проти України тематика пандемії відійшла кудись на третій план. Цьому сприяло й те, що активна фаза пандемії у більшості розвинених країн закінчилася приблизно в період з лютого по квітень, тобто в той самий час коли біснуватий російський фюрер дав наказ до вторгнення.

Але не можна забувати про те, що цьому передувало. Зокрема про те, що активна війна росії не тільки проти України, а й проти всього цивілізованого світу, почалася ще у 2020 р. Вона відбувалася на інформаційному фронті і ніде відкрито не анонсувалася, але встигла забрати набагато більше життів, ніж 7 місяців активних бойових дій.

Про цю неоголошену війну ми зараз і поговоримо.

Не можеш перемогти — очоль!

Думаю, ні для кого вже не секрет, що одним із основних джерел деструктивних фейків про пандемію та вакцини від ковід у всьому світі була та залишається російська пропаганда, щедро спонсорована цією державою-терористом. Про це неодноразово офіційно заявляли у США, Британії та Євросоюзі, а рахунок менш гучним інцидентам та розслідуванням у різних країнах йде вже на сотні. Очевидно, що у розвиток антивакцинаторської програми росії інвестувалися величезні кошти, а над вигадуванням вкидів працювали грамотні фахівці, які чудово засвоїли методи впливу на масову свідомість.

У всьому цьому немає абсолютно нічого нового. Методи російських “інтернет-військ” не змінюються останніми роками, а їх основні тактичні прийоми були чудово відомі задовго до пандемії. Ще під час скандальних виборів, що привели Трампа до влади в США, американці викрили російську “фабрику тролей”, яка активно розганяла в твіттері фейки про вакцини. Було навіть опубліковано наукову роботу з аналізом їх методів, з красномовною назвою, яку мона перекласти як “Комунікація на тему здоров’я, перетворена на зброю”.

Основною метою всіх таких інформаційних атак є провокування непримиренних срачів, зіштовхування людей лобами та створення напруженості у суспільстві. Для цього використовуються максимально болючі для суспільства теми. Які конкретно — не важливо, головне щоб вони були…

--

--

Semen Yesylevskyy

PhD, Doctor of Sciences, researcher in the area of molecular dynamics and drug discovery. CSO of Receptor.AI. https://t.me/semen_yesylevskyy